Looklet – Modelsiz Moda Çekimleri

Untitlddded-4

Bir moda fotoğrafı düşünün, model yok, üzerindeki kombin tek bir lokasyonda bulunmasın, hatta model üzerinde çekilmesin, yok yok model olsun ama saçı makyajı bir defa yapılsın ama hep kullanılabilsin, müşteriler modele istediklerini giydirip çıkarabilsinler, kombin yapabilsinler. Looklet tam olarak bunları yapabiliyor.

İsveçli bir firma tarafından 2009 yılında ilk geliştirildiğinde sadece kullanıcıların kombin yapabildikleri eğlenceli bir projeydi. 2011 yılında private shopping modelini dünya ile tanıştıran Fransız Vente-Privee’nin kurucusu Jacques-Antoine Granjon mevcut prodüksiyon maliyetlerin fazlalığından ve stüdyo ortamının değişken olmasından kaynaklanan kalite dalgalanmasından rahatsız olduğu için Looklet’e 2011 yılında 1,5 milyon dolar yatırım yaptı.

Untitled-2Looklet tanıtım videosu için tıklayın

Özel stüdyolar kuruldu, robot düzeneğinde bir konstrüksiyon üzerinde pivot noktaların yer aldığı bir teknik ile düzenek üzerine giydirilen kıyafetler yine özel program sayesinde önceden gerçek modelden alınan beden ve yüze uygun olarak yerleştirilir ve tadaaa fotoğrafımız hazır. O yüzdendir Vente Privee sitesinde modellerin aynı olduğu kampanyalarda sadece kıyafetler değişir, model duruşu değişmez. Ancak bu giydirme, pivotları alma ve işlemin birden fazla insana ihtiyaç duyması tam olarak Granjon’a uymasa da uzun bir süredir bu teknolojiyi kullanmakta ve geliştirmekte. Ayrıca looklet, modele, fotoğrafçıya, stiliste, makyöze para harcamak istemeyen bazı müşterilere de bu teknoloji hizmeti verilmekte. Bluefly, Otto, Neiman Marcus gibi :)

looklet1Looklet’in ilk hallerinden

Untitled-1Vente Privee’den örnek

 

http://looklet.com/

 

Leave a Reply

Popüler Yazılar & Sayfalar

Beni Twitter’da takip et