set.a.light 3D – Fotoğraf Simülasyonu

By 19 Ekim 2015 Fotoğraf No Comments
Untitled-3

Profesyonel ya da amatör fotoğrafçılar tarafından stüdyo ortamında ışığı kullanmak çoğu zaman büyük tecrübe, zaman ve ekipman gerektirmektedir. Elixxier firması bu ihtiyacı sanal ortama taşımak için bir yazılım geliştirmiş, set.a.light 3D. Bu yazılım sayesinde sanal ortamda tecrübe kazanmak, türlü ekipmanı denemek, farklı setuplar deneyip sonucunu görmek mümkün.

set.a.light 3D Ne Yapar?

set.a.light 3D; Kullanıcıların simulator üzerinden çekim yapabileceği ya da deneyebileceği birçok karakter, farklı stüdyo objeleri, piyasada yaygın olarak kullanılan ışık çeşitleri ve reflektör modellerini bir araya toplayan bir program. Farklı lensler ya da çekim ayarlarının canlı olarak denenmesine ve ortaya çıkan sonuçların da canlı olarak görülmesine imkan verebiliyor ve ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkartabiliyor.
Ayrıca hazırladığınız set planlarını kayıt altına alıp çıktısını da alabiliyorsunuz.
 Create-Virtual-photo-set-a-light-3D-STUDIO-Interface
Çok ayrıntılı ve özelleştirebilir ayarlara izin verebilen set.a.light 3D, canlı olarak histogram desteğini de kullanıcılara sağlayabiliyor ve stüdyo içerisinde objelerin hareket ettirilmesi oldukça kolay kontroller ile kullanıcılara sunuluyor. Daha önce benzerlerini gördüğümüz programlar arasında en başarılı stüdyo simülasyonlarından birisi olan set.a.light 3D,  2 farklı (BASIC ve STUDIO sürümüne http://www.elixxier.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca denemeniz için 15 günlük ücretsiz sürüm de mevcut.
simulatedvsreal
scr_4-700x386
scr_2-700x429
Vergleichsbild_UI_large
maxresdefault (2)
Download-and-Set-Up-set.a.light-3D-Step-11

 

 

Leave a Reply

Popüler Yazılar & Sayfalar

Beni Twitter’da takip et